ناسا قصد دارد کره زمین را جابجا کند

ناسا قصد دارد کره زمین را جابجا کند!

 

دانشمندان یک روش غیرمعمول برای غلبه بر گرمای کره زمین یافته اند و آن هم این است که کره زمین را به یک مدار دور تر از خورشید یعنی یک منطقه خنک تر حرکت بدهند!

 

 

 

این ایده عجیب زائیده ی ذهن مهندسان ناسا و یکسری از اخترشناسان آمریکایی ست که معتقدند این روش حدود ۶ بیلیون سال به عمر سیاره ما اضافه می کند، به عبارت دیگر عمر مفید زمین ۲ برابر خواهد شد! برای این کار طرح هایی هم ارائه داده اند.

 

 

 

جالب است بدانید که برای این کار نیاز به نیروی عظیمی برای حرکت دادن کره زمین نیست. فقط کافی ست یک ستاره ی دنباله دار را به سمت زمین هدایت کنند.

 

دکتر Laughlin که در مرکز تحقیقات ناسا در کالیفرنیا کار می کند گفته است که برای این کار فقط لازم است یک ستاره ی دنباله دار و یا شهاب آسمانی را به سمت زمین هدایت کنیم به طوری که با سرعت از کنار و نزدیک زمین رد بشود و به این طریق می توان از نیروی گرانشی شهاب که روی زمین اثر خواهد گذاشت استفاده کرد. در نتیجه ی اینکار سرعت مداری زمین افزایش پیدا می کند و به یک مدار بالاتر می رود که از خورشید دورتر است و به این ترتیب به یک منطقه ی خنک تر هدایت می شویم.

 

 

 

همچنین این مهندسان گفته اند که پس از این کار، باید این ستاره ی دنباله دار را به سوی زحل یا مشتری هدایت کرد تا روند رو به عقب اتفاق بیفتد و انرژیش را از یکی از این ۲ سیاره غول آسا بگیرد. بعدها مدارش آن را دوباره به سمت زمین برخواهد گرداند و این روند همچنان تکرار خواهد شد!

 

این گروه گفته اند که هدفشان در نجات کره زمین کاملا جدی ست و تنها چیزی که احتیاج دارند پرتاب یک موشک شیمیایی به یک شهاب آسمانی یا ستاره ی دنباله دار است که در زمان مقرر باعث آتش گرفتنش بشود که چنین دانشی همین حالا هم وجود دارد!

 

این طرح جنبه های نگران کننده ی زیادی دارد. مهندسین هوافضا باید برای هدایت شهاب و یا ستاره ی دنباله دار به سمت زمین نهایت دقت را بکنند زیرا کوچک ترین اشتباهی در این زمینه، کره زمین رو به مداری جلوتر خواهد برد (مدار آتش) و عواقب ویرانگری را در پی خواهد داشت. کباب شدن محیط زیست زمین کم ترین آن ها خواهد بود.

/ 9 نظر / 51 بازدید
مریم

سلام لطفا برنامه دفاعتونو اعلام کنید

salam chera hame saketid?

علیرضا کرکوتی

چه خوبه که دوباره آپ کردید.[لبخند]

احمدی

سلام از دوستانی که در دفاع پایان نامه من شرکت کردند تشکر می کنم و آرزوی موفقیت برای تمام دوستان و آنهایی که هنوز دفاع نکرده اند دارم . این دوره هم تمام شد . امیدوارم باز هم با یکدیگر در کلاس درس شرکت کنیم .سعی کنیم همیشه در پی علم آموزی باشیم حتی اگر نتوانیم در دوره دکتری ادامه دهیم با هم باشیم.

فائق

همکلاسی های عزیز سلام. من نیز از دوستانی که در دفاع پایان نامه ام حضور داشتند سپاس گزارم .امیدوارم که دوستای که آماده دفاع هستند موفق باشند و اگر تمایل دارند اطلاع دهند تا در دفاعشان شرکت نماییم.[منتظر][تماس][گل] به امید دیدارتان در مقاطع بالاتر[سبز][خداحافظ]

چقدر لوس! لابد دکترای فراگیر.........[خنده]

مگر از فراگیرها دکتری روزانه قبول نشدند؟

ز گهواره تا گور دانش فراگیر[ابله].حتی اگر خصم دون راهت گیرد[شیطان]

علیرضا

منم دارم دفاع میکنما کم کم !!![لبخند]